720P
Cengiz Han Mongol
Dublaj

Cengiz Han Mongol

Efsane kahraman Cengiz Han'ın anlatıldığı Cengiz Han Mongol filmini izle. Filmde Timuçin'in hayatına da yer verilmek istenmiş. Gerçekten tarih açısından çok güzel bir film. Cengiz Han'ın seferlerinin de anlatıldığı filmde Cengiz Han'ın zalimliklerine de yer verilmiş. Bunun nedeni Cengiz Han'ın fethettiği yerlerdeki tüm kadın ve kızlara ordusunun tecavüz etmesine izin vermesi. Cengiz Han'ın bu yönünü belki de birçoğumuz bilmiyorduk ama şimdi önümüzde filmi var izleyelim ve öğrenelim.

 33135İZLENME

 0FAVORİ

 8.1İMDB

Detay
  Yorum Alanı 25 Yorum Yapılmış
Misafir
Captcha
Avatar
Ziyaretçi
ARDA 07 Nisan 2015, Salı
CENGİZHAN MOĞOLCA:SULARIN ATASIDIR
Avatar
Ziyaretçi
ARDA 07 Nisan 2015, Salı
CEBGİZHAN TÜRK DEĞİL MOĞOLU
Avatar
Ziyaretçi
nur 07 Nisan 2015, Salı
moğollara atalarımız diyenler tarihimizi öğrenmeli ve moğolların selçuklulara nasıl acı çektirdiğini bilmeli
Avatar
Ziyaretçi
Kemal 07 Nisan 2015, Salı
lan cahil insan lar gidin araştırın cengiz han türk değil bir kere gidin okuyun araştırın cengizhan denilen adam katildirdir bütün kütüphaneleri yok etmiştir gittiği bütün şehirleri yağmalamışdır moğollar türk değil bu bilin...
Avatar
Ziyaretçi
yavuz 07 Nisan 2015, Salı
a.q cenhizhan türk değil bi kere sen ne sıkıyon cahil herif bide onun ordusunda asker olmak istiyormuş şuna bak ya
Avatar
Ziyaretçi
ertuğrul 07 Nisan 2015, Salı
allahın aşkına siz ne diyorsunuz.türkler o seneler zaten müslüman değillerdi. ve nasıl cengizhan türk değil dersiniz. moğollularda bir türktür.ben 6. sınıfa gidiyrum bu sene bunu gördüm. siz neden bahsdiyorsunuz. siz böyle diyorsanız atalarınızı bilmiyorsunuz. tabi bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.
Avatar
Ziyaretçi
devrim doğan 07 Nisan 2015, Salı
Arkadaşlar,bazı yorumları okuyunca hayretler içerisinde kalıyorum,Cengiz han(timuçin) ne zamandan beri Türk olmuş? bizim kaanımız ya da atamız olmuş?Kendisi Moğoldur,ve Moğollar Türk değildir.
Göçebe yaşamları,aynı tarihlerde benzer kültürlerimizin olduğu ve coğrafyanın yakınlığından dolayı atamız vs.Türk zannetmeyin.Moğol,özbek,hazar,peştun hatta çin...bunlar benzer birbirine ancak en basit olarak bizim anadolu insanına bakın,bir benzerlik görebildiniz mi?göremezsiniz çünkü Moğollar ve Cengiz han Türk değildir.
Avatar
Ziyaretçi
levent 07 Nisan 2015, Salı
:)bizim tarihimizle alakası yok filmin timucin turk değildir ayrıca muslumanda değildir atalarımız değiller yani sadece aynı coğrafyayı paylastığımız biliniyor ama guzel filim olmus.
Avatar
Ziyaretçi
barış kantık 07 Nisan 2015, Salı
cengiz han çocukluğundan beri hiç uyumamıştır ve bununda onun bir cin veya dünyaya hükümet eden kişi sanılırmış ama bu videoda o uyuyor bunu hatırlatayim
Avatar
Ziyaretçi
emre 07 Nisan 2015, Salı
yaşasın bozkurtlar
Avatar
Ziyaretçi
Ahmet Eren 07 Nisan 2015, Salı
çok güzel izleyin.
Avatar
Ziyaretçi
Ahmet Eren 07 Nisan 2015, Salı
bence berbat. çünkü daha 13 dk da dondu ilerlemiyo
Avatar
Ziyaretçi
mehmet 07 Nisan 2015, Salı
BU FİLMİ ÇEKENLERE,HAZIRLAYANLARA,BURADA SUNANALARA SONSUZ ŞÜKRANLAR;BEN BU FİLMDE KENDİ ÖZ GEÇMİŞİMİ GÖRDÜM,ATALARIMI GÖRDÜM...TÜRK!ÜN SÖZÜNDE HEP DURDUĞUNU GÖRDÜM..HERKESE TAVSİYE EDERİM...
Avatar
Ziyaretçi
Halil E. 07 Nisan 2015, Salı
Arkadaşlar Türk boylarının Moğollarla bir ilgisi yoktur. Aynı coğrafyadan geliyoruz ama biz ayrı bir kavimiz.
Avatar
Ziyaretçi
cengiz mete magamedov 07 Nisan 2015, Salı
güzel ama daha geniş kapsamlı olabilirdi..
Avatar
Ziyaretçi
ISMAIL 07 Nisan 2015, Salı
SAOL VAR OL, CESUR YUREKLI KARDESIM,KURSAD.
Avatar
Ziyaretçi
tolga 07 Nisan 2015, Salı
Deguignes, Zeki Velidi Togan gibi bazı tarihçiler Türklerle, Moğolların kardeş kavim olduğunu ve aynı ırktan iki esas kütlesini oluşturduklarını ileri sürerler.Togan, Cengiz'in Türk kökenli olduğunu da iddia eder.Bu görüşe en sert tepki İbrahim kafesoğlu'ndan gelmiştir. Ona göre her iki milletin belirli bir tarihten sonra, aynı coğrafyada faaliyet göstermeleri ve atlı göçebe kültüre mensup olmaları sebebiyle kültürel ve sosyal benzerlikleri bulunmaktadır. Ancak her iki ırkın fiziksel görüntüleri ve dilleri farklıdır. Kafesoğlu, Cengiz Han' ın da Türk kökenli olmadığını ırken moğol olduğunu ortaya çıkarmıştır. Moğollar ve Cengiz Han türk ırkına mensup değillerdir.

Moğolların en zarar verdiği kesim Müslüman devletler oldu. Tarihçiler Moğol istilasının İslam dünyasındaki ilmi ve kültürel gelişmeyi sona erdirdiği ve kendi kabuğu içine çekilmeyi meydana getirdiğini söylerler. Gerçekten de Moğollar, özellikle yerleşik Müslüman devletlere büyük zarar vererek, Maveraünnehir ve Bağdat gibi yerlerdeki medeniyetin ortadan kalkmasına sebep oldular.

Moğolların, Türk tarihine en büyük tesiri ise türk boylarının gördükleri baskı sonucu ana yurtları Orhun bölgesinden ayrılıp önce Maveraünnehir; sonra da Kafkasya, İran ve Anadolu' ya gelmeleridir. Moğollar Türkleri Anadolu' da da rahat bırakmadılar, Kösedağ' dan sonra Orta Anadolu' daki Türkmenler batıya doğru sürüldü ve yerlerine Moğol aşiretleri yerleşti. Ancak bu durum Türk tarihinin gelişimine önemli bir etki yaparak Batı Anadolu' nun Türkleşmesine ve Osmanlı İmparatorluğu' nun tarih sahnesine çıkmasına sebep oldu. Tarihin garip bir cilvesi ise Türklerin anayurdunun bugün Moğolistan olarak anılmasıdır.
Avatar
Ziyaretçi
emre58 07 Nisan 2015, Salı
FLM ÇOK ĞÜZEL HAZIRLAYANIN ELLERİNE SAĞLIK İZLEYİN ÇOK SÜPERRRRRRRR
Avatar
Ziyaretçi
OĞUZ KÜRŞAD 07 Nisan 2015, Salı
FİLİMİN TAM ANLAMIYLA BÜYÜK KAĞANIN HAYATINI ANLATTIĞI SÖYLENEMEZ. AYRICA FİLİMDE CENGİZHAN KAĞANIMIZIN ÇİNLİ RUS VE ARAP KÖPEKLERİYLE YAPTIĞI SAVAŞLAR ANLATILMIYOR. ÇİNLİ RUS VE ARAP KÖPEKLERİNİ NASIL KILIÇTAN GEÇİRİP KATLEDİŞİNİ EN ÇOK BUNU GÖRMEK İSTERDİM. TANRI TÜRK'E HER ÇAĞDA BÖYLE BİR KAĞAN NASİB ETSİN. EY ULUĞ YARADAN NE OLUR ARTIK BİZE YÜCE ATALARIMIZ BİLGE KAĞAN VE CENGİZ HAN KAĞAN ATALARIMIZI NE OLUR ARTIK GERİ GÖNDER. SELAM OLSUN TÜRKK OLARAK DOĞANA VE TÜRKK OLARAK ÖLENE.
Avatar
Ziyaretçi
Fatih 07 Nisan 2015, Salı
Buhara yanıyor kitabını okuduysanız cengizhanın ne kadar acımasız olduğunu anlarsınz!!!
Avatar
Ziyaretçi
Yiğit Tolga 07 Nisan 2015, Salı
Çok güzel bir film.Ben çok beğendim.Herkesin izlemesini tavsiye ederim.
Avatar
Ziyaretçi
cengizhan 07 Nisan 2015, Salı
harika bir filim tarihimizi kültürümüzü tüm yönleriyle araştırıp öğrenmeliyiz büyük türkk kağanı cengiz han kağanın adını taşımakla beraber cengizhanın zamanında yaşayıp onun ordusunda bir asker olmak isterdim ne mutlu türküm diyene!..
Avatar
Ziyaretçi
Cabir 07 Nisan 2015, Salı
!Hiç Tarihi Bi Bilgi Yok Sadece Timuçin Anlatılmış ama yinede izlemenizi tavsiye ederim..
Avatar
Ziyaretçi
ahmet efe 07 Nisan 2015, Salı
süper bir filim :) herkez izlesin
Avatar
Ziyaretçi
furkan 07 Nisan 2015, Salı
gerçekten harika bir film izleyin
  Benzer Filmler